Opel Zafira II

opel zafira II

 

 

opel zafira cennik
opel zafira kolory i tapicerki
opel zafira dane techniczne


foto opel zafira zdjęcia

 

odnowiony opel zafira z tyłu - face lifting 2008/09

odnowiona zafira w Dixi na przełomie 2008 i 2009 roku - widok z przodu

Odnowiony Opel Zafira w Dixi od 2008 roku!

Zmiany w Zafirze obejmują przednie i tylne oświetlenie, nowy wlot powietrza, nowe wykończenia wnętrza i trzy nowe silniki. Dochodzą dwa diesle 1.7 o mocach 110 KM i 125 KM, a nowy silnik benzynowy 1.6 115 KM zastępuje montowaną dotychczas jednostkę 1/6 105 KM.

Zaglądaj tu po najświeższe informacje nt. odnowionego Opla Zafira!

 


Siedem miejsc siedzących, z których pięć można złożyć do poziomu podłogi - taki był głowny atut pierwszego Opla Zafiry. Ale nowa wersja daje więcej: silniki o ponadprzeciętnych osiągach, panoramiczny przeszklony dach z wbudowanymi schowkami, zawieszenie, które samoczynnie twardnieje na nierównościach. Nowy Opel Zafira to nie tylko pojemny minibus, ale i wyścigówka dająca radość z jazdy.

Pod względem rozmiarów i przestrzeni w kabinie nowa Zafira zrobiła krok naprzód w stosunku do poprzedniczki z 1999 roku. Zafira II jest o 15 cm dłuższa, o 3,4 cm szersza i o 0,3 cm wyższa od starszej siostry. Rozstaw osi zwiększył się o centymetr. Również bagażnik pomieści teraz o 45 l więcej bagażu (645 litrów przy złożonym trzecim rzędzie siedzeń)!

Czy zdarzyło Ci się wychylać z samochodu, żeby zobaczyć przelatujący samolot? W Oplu Zafirze wyposażonym w panoramiczny dach panuje nie tylko przyjemna jasność, ale i łatwiej o obserwację obiektów latających. Panoramiczny dach, dostępny za dopłatą, składa się z czterech szyb i panelu z pięcioma schowkami zaczynającego się nad głową kierowcy, a kończącego blisko bagażnika.
Jeśli na pierwszym miejscu stawiasz własne bezpieczeństwo, nie zawiedziesz się na nowej Zafirze. Mało który samochód ma zawieszenie o zmiennej twardości w zależności od nawierzchni, po której akurat jedziesz. Rozwiązanie to będzie za pewien czas standardem, ale Ty możesz je mieć już teraz w nowym Oplu Zafira. Bezpieczeństwo podróżujących nową Zafirą zostało potwierdzone testami NCAP - Zafira otrzymała pięć gwiazdek, w skali od jednej do pięciu.

Nabywcom nowego Opla Zafiry nie poskąpiono mocnych i ekonomicznych silników. Już podstawowy silnik benzynowy 1.6 85kW/115KM jest wykonany w zapewniającej ponadprzeciętnie niskie spalanie technologii Twinport ECOTEC. Przy oszczędnej jeździe do 30% spalin jest kierowane do ponownego spalenia - stąd biorą się oszczędności. Dalej jest już coraz mocniej: benzynowe jednostki 1.8 103kW/140KM ze zmiennymi fazami rozrządu, 2.2 110kW/150KM z wtryskiem bezpośrednim, 2.0 Turbo 147kW/200KM (prędkość maks. 225 km/h). Każdy z tych silników ma to "coś" nowoczesną konstrukcję pozwalającą "szybko przyspieszać i spalać mało". Jest i wersja OPC z silnikiem 2.0 Turbo 176kW/240KM (0-100 km/h w ciągu 7,8 sek., prędkość maks. 231 km/h, podwójny układ wydechowy, fotele Recaro).

Miłośnicy diesli będą zadowoleni. Można wybrać spośród silników 100KM, 110 KM, 120 KM, 125 KM i 150 KM. Pojemności wahają się od 1.7 do 1.9 l, co nie znaczy, że 1.7 są najsłabsze! Wszystkie diesle mają wtrysk bezpośredni ze wspólnej szyny i turbosprężarkę, co daje przywilej wożenia znaczka CDTI na tylnej klapie.

Pierwsza edycja Zafiry, ta z 1999 roku znalazła ok. 1.4 miliona nabywców. Czy fakt, że nowa wersja jest produkowana w Gliwicach, przesądzi o szczególnie dużej liczbie polskich nabywców?

 

opel zafira II euro ncap 5 gwiazdek

5 gwiazdek w teście EuroNCAP

Zafira II uzyskała maksymalną notę w teście przeprowadzonym przez niezależny Europejski Program Oceny Nowych Samochodów (Euro NCAP). Oznacza to znaczną redukcję ryzyka utraty zdrowia lub życia przez kierowcę Zafiry II w razie wypadku.

opel zafira opc

Opel Zafira OPC


Sportowa odmiana Opla Zafiry już w Dixi. Obejrzyj naszą prezentację modeli Opel OPC, a potem sprawdź cenę Opla Zafira OPC!

 


 

 


Podziel się:

Przejdź na górę strony Powrót do góry      Poleć tę stronę znajomemu Poleć tę stronę znajomemu

Lista okazji
Auta dostępne od ręki

zobacz listę
Dziękuję, że jesteś na naszej stronie. Zadaj pytanie, odpowiemy!